Fiber Lazer Teknolijileri

FİBER LAZER KAYNAK VE CNC KESİM TEKNOLOJİSİ

  •  

Fiber Lazer Kaynak Makinesi ve CNC Lazer Kaynak Makineleri Seçenekleri.

CNC Lazer Plaka ve Boru Profil Kesim Makinası     Bilgi için resimi tıklayınız.
DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN RESİMİN ÜZERİNE TIKLAYIN.
C serisi
YD Lazer C Serisi CNC Lazer Kesim Makinesi

 

G Serisi
YD Lazer G Serisi

 

YD Lazer H Serisi CNC Lazer Kesim MakinesiBaşlık

*                         Lazer kesim makinesi nasıl doğru kullanılır

Birçok müşteri, lazer kesim makinesini satın aldıktan sonra ekipmanın çalışması hakkında fazla bir şey bilmiyor.Üreticiden eğitim almış olmalarına rağmen makinenin çalışması konusunda hala muğlaklar, o yüzden Jinan YD Laser lazer kesimin nasıl doğru kullanılacağını anlatsın.makine.

Lazer kesim makinesini kullanmadan önce öncelikle aşağıdaki hazırlıkları yapmalıyız:

1. Lazer makinesinin tüm bağlantılarının (güç kaynağı, PC ve egzoz sistemi dahil) doğru olduğunu ve doğru şekilde takıldığını kontrol edin.

1. Kullanmadan önce, gereksiz hasarı önlemek için lütfen güç kaynağı voltajının makinenin nominal voltajıyla eşleşip eşleşmediğini kontrol edin.

2. Hava taşınımını engellememek için egzoz borusunda hava çıkışı olup olmadığını kontrol edin.

3. Makinede başka yabancı cisimler olup olmadığını kontrol edin.

4. Gerekirse çalışma alanının ve optiklerin temiz olduğundan emin olun.

5. Lazer makinesinin durumunu görsel olarak inceleyin.Tüm kurumların serbest dolaşımını sağlamak.

 

2. Lazer kesim makinesinin donanım çalışması sırasında optik yol ayarı

Lazer kesim makinesinin optik yolunun nasıl ayarlanacağına bir göz atalım:

1. İlk ışığı ayarlamak için dokulu kağıdı reflektör A’nın karartma hedef deliğine yapıştırın, ışığa manuel olarak dokunun (gücün şu anda çok büyük olmaması gerektiğini unutmayın) ve taban reflektöründe A ince ayar yapın ve İlk ışık Braketinin lazer tüpü, ışığın hedef deliğin merkezine çarpması için ışığın engellenemeyeceğine dikkat edin.

2. İkinci ışığı ayarlayın, B reflektörünü uzaktan kumandaya getirin, bir parça karton kullanarak yakından uzağa ışık verin ve ışığı çapraz ışık hedefine yönlendirin.Uzun huzme hedefin içinde olduğundan, yakın uç hedefin içinde olmalı ve ardından yakın uç ve uzak huzme aynı olacak şekilde ayarlanmalıdır, yani yakın uç ne kadar uzakta ve uzak huzme ne kadar uzakta, böylece çapraz yakın uç ve uzak huzme konumundadır Aynı, yani yakın (uzak), optik yolun Y ekseni kılavuzuna paralel olduğu anlamına gelir..

3. Üçüncü ışığı ayarlayın (not: çapraz ışık noktasını sola ve sağa ikiye böler), reflektörü C uzaktan kumandaya hareket ettirin, ışığı ışık hedefine yönlendirin, yakın uçta ve uzak uçta bir kez ateş edin ve ayarlayın haçı takip edecek haçın konumu Yakın noktadaki konum aynıdır, bu da kirişin X eksenine paralel olduğu anlamına gelir.Bu sırada ışık yolu girer ve çıkar ve B çerçevesindeki M1, M2 ve M3’ü sol ve sağ yarıya kadar gevşetmek veya sıkmak gerekir.

4. Dördüncü ışığı ayarlayın, ışık çıkışına bir parça dokulu kağıt yapıştırın, ışık deliğinin kendinden yapışkanlı kağıt üzerinde dairesel bir işaret bırakmasına izin verin, ışığı yakın, ışığın konumunu gözlemlemek için kendinden yapışkanlı kağıdı çıkarın Küçük delikler ve çerçeveyi duruma göre ayarlayın.Nokta yuvarlak ve düz olana kadar M1, M2 ve M3 C üzerindedir.

3. Lazer kesim makinesinin yazılım çalışma süreci

Lazer kesim makinesinin yazılım kısmında, kesilecek malzeme farklı olduğu ve boyutu da farklı olduğu için farklı parametrelerin ayarlanması gerekir.Parametre ayarının bu kısmı genellikle profesyonellerin ayarlamasını gerektirir, kendi başınıza keşfetmeniz çok zaman alabilir.Bu nedenle fabrika eğitimi sırasında parametre bölümündeki ayarlar kayıt altına alınmalıdır.

4. Lazer kesim makinesini kullanma adımları aşağıdaki gibidir:

Malzemeyi kesmeden önce lazer kesim makinesini çalıştırma adımları aşağıdaki gibidir:

1. Düzenlemelere kesinlikle uyun, başlat-durdur ilkesine uyun, makineyi açın ve kapanmaya veya açmaya zorlamayın;

2. Hava anahtarını, acil durdurma anahtarını ve anahtar anahtarını açın (su tankı sıcaklığının bir alarm ekranı olup olmadığına bakın)

3. Bilgisayar tamamen başlatıldıktan sonra bilgisayarı açın ve başlat düğmesini açın;

4. Sırayla motoru açın, etkinleştirin, takip edin, lazer ve kırmızı ışık düğmeleri;

5. Makineyi çalıştırın ve CAD çizimlerini içe aktarın;

6. İlk işlem hızını, izleme gecikmesini ve diğer parametreleri ayarlayın;

7. Lazer kesim makinesinin odağını ve merkezini ayarlayın.

Kesmeye başlarken lazer kesici aşağıdaki gibi çalışır:

1. Kesme malzemesini sabitleyin ve kesilecek malzemeyi lazer kesim makinesinin tezgahına sabitleyin;

2. Metal plakanın malzemesine ve kalınlığına göre ekipman parametrelerini buna göre ayarlayın;

3. Uygun lensleri ve nozulları seçin ve incelemeye başlamadan önce bütünlüklerini ve temizliklerini kontrol edin;

4. Odak uzunluğunu ayarlayın ve kesme kafasını uygun odak konumuna ayarlayın;

5. Nozulun merkezini kontrol edin ve ayarlayın;

6. Kesme kafası sensörünün kalibrasyonu;

7. Uygun kesme gazını seçin ve püskürtme durumunun iyi olup olmadığını kontrol edin;

8. Malzemeyi kesmeyi deneyin.Malzeme kesildikten sonra, kesici uç yüzünün düzgün olup olmadığını ve kesim doğruluğunu kontrol edin.Bir hata varsa, prova gereksinimleri karşılayana kadar ekipman parametrelerini uygun şekilde ayarlayın;

9. İş parçası çizim programlamasını ve ilgili düzeni gerçekleştirin ve ekipman kesme sistemini içe aktarın;

10. Kesme kafasının konumunu ayarlayın ve kesmeye başlayın;

11. Operasyon sırasında, kesim durumunu dikkatlice gözlemlemek için personel bulunmalıdır.Hızlı müdahale gerektiren bir acil durum varsa, acil durdurma düğmesine basın;

12. İlk numunenin kesim kalitesini ve hassasiyetini kontrol edin.

Yukarıdakiler, lazer kesme makinesi işleminin tüm sürecidir.Hiçbir şey anlamadıysanız, lütfen Jinan YD Laser Technology Co., Ltd. ile iletişime geçin, size her zaman cevap vereceğiz.

*                     Lazer kesim makinesinin bakımı nasıl yapılır

Daha uzun bir hizmet ömrü elde etmek için herhangi bir ürüne iyi bakım yapılması gerekir.Buna hiç şüphe yok ve aynı zamanda her işletmenin işleme araçları için kurması gereken günlük bakım içeriğidir.Peki metal lazer kesim makinesinin bakımı nasıl yapılır?Yüksek ve istikrarlı bir hizmet ömrü elde etmek için ne yapılmalıdır?

İlk nokta: toz ve metal kirleri temizleyin.Toz temizleme her makinenin günlük bakımında yapılması gereken bir işlemdir ve temiz ve düzenli bir makine de ürün kalitesinin garantisidir.Metal lazer kesim makinesi esas olarak metali işler.Kesilen metalin yakında üflenmesi gerekse de, yine de bazı kalıntılar olacaktır ve bu safsızlıkların temizlenmesi de çok önemlidir.

İkinci nokta: makinenin kullanımını düzenli olarak sayın.Metal lazer kesim makinesinin her bir parçasının parçalarına düzenli olarak yapıştırın ve kaydedin ve iyi çalışmayan parçaları hızlı bir şekilde değiştirin ve ardından metal lazer kesim makinesini rahat bir çalışma ortamında tutun ve hasarlı parçalara izin vermeyin.Makinenin kullanımını aşağı çekmenin etkisi.

*             Lazer kesme makinesi kullanım becerileri ve önlemleri

 

Lazer kesim makinesi kullanırken, lazer kesim makinesinin kullanım becerilerine ve önlemlerine hakim olmak işi daha verimli hale getirebilir, bu nedenle çok sayıda küçük ayrıntı ve dikkat edilmesi gereken bazı önlemler vardır.Size detaylı olarak tanıtmama izin verin.

Lazer kesim makinesi kesim yaparken, daha iyi verim ve kesim kalitesi elde etmek için aşağıdaki lazer kesim makinesi kullanım becerileri öğrenilmeye değerdir:

1. İnce çelik plakaların köşelerini lazerle keserken, lazerin aşırı ısınması köşeleri eritecek ve lazerin yüksek hızlı kesimini korumak için köşelerde küçük bir yarıçap oluşturulacak ve daha iyi kesim kalitesi elde edilecektir. ve kesme süresinden tasarruf edin;

2. Kalın plaka ile sıcak plaka arasındaki kesme mesafesi, kalın plaka sıcak plaka keskin köşeleri kestiğinde kenarların yanmasını önlemek için geniş olmalıdır;

3. Daha kalın plakaların kesilmesi işleminde, kesimin başında ve sonunda kurşun ve kuyruk çizgisi olarak adlandırılan bir geçiş çizgisi çizilecektir.Kurşun ve kerf arasındaki bağlantının bir ark geçişi kullanması gerektiğine dikkat edilmelidir;

4. Büyük grafik yığınları mümkün olduğunca yan yana yerleştirilmelidir ve ortak kesim kesim süresini büyük ölçüde kısaltacak ve hammadde tasarrufu sağlayacaktır.

5. Üretim verimliliğini en üst düzeye çıkarmak için, birçok lazer kesim makinesi 24 saat kesintisiz çalışır ve kesilmiş olan devrilmiş parçalara çarpmak ve kesme kafasına zarar vermek ve üretim kesintilerine neden olmak için insansız otomatik yükleme/boşaltma cihazları kullanır.büyük bir kayıp gel.Sıralarken şunları aklınızda bulundurun:

(1) Uygun kesme yolunu seçin ve çarpışmaları azaltmak için önceden kesilmiş parçaları atlayın.

(2) Kesme süresini azaltmak için iyi bir kesme rotası seçin.

(3) Birden çok küçük parçayı küçük bağlantılarla otomatik veya manuel olarak birleştirin.Kesildikten sonra, çıkarılan parçalar küçük bağlantıları kolayca kesebilir.

Lazer kesim makinesinin daha iyi bir çalışma durumuna ulaşabilmesi için düzenli bakım da gereklidir.Lazer kesim makinesinin bakımı aşağıdaki noktalara dikkat etmelidir:

1. Her altı ayda bir rayın düzlüğünü ve makinenin dikeyliğini kontrol edin ve herhangi bir anormallik bulunursa zamanında bakım yapın ve hata ayıklayın.Aksi takdirde kesme etkisini etkileyebilir, hata artacak ve kesme kalitesi düşecektir.

2. Çelik kayışı her zaman kontrol edin ve sıkı olduğundan emin olun.Aksi halde operasyonda bir sorun olursa insanlara zarar verebilir.Çelik kayış göze çarpmıyor gibi görünüyor, ancak sorun hafife alınmamalı.

3. Makinedeki toz ve kiri haftada bir elektrikli süpürge ile temizleyiniz ve tozlanmayı önlemek için tüm elektrik dolapları kapatılmalıdır.

4. Her bir kılavuz ray, ekipmanın normal çalışmasını sağlamak için tozu ve diğer çeşitli eşyaları temizlemek için sık sık temizlenmelidir.Enkaz olmadan yağlamayı sağlamak için raf sık sık silinmeli ve yağlanmalıdır.Makinenin seyir sırasında daha iyi hareket edebilmesi, daha doğru kesim yapabilmesi ve kesilen ürünlerin kalitesinin artması için kılavuz raylar ve motor sık sık temizlenmeli ve yağlanmalıdır.

byOZby Teknoloji